Uspeh TINE MESEC, učenke Čipkarske šole Železniki

na svetovnem čipkarskem kongresu v Franciji

Tina Mesec PodelitevOd 6. do 8. julija 2012 se je v francoskem mestu Caen odvijal 15. svetovni čipkarski kongres in generalna skupščina Mednarodne organizacije za klekljano in šivano čipko OIDFA. Organizacija, ki je bila ustanovljena leta 1982, danes združuje več kot 2.200 čipkarskih strokovnjakov in ljubiteljev čipk iz 36 držav sveta. Tokratni kongres je bil posvečen tudi praznovanju 30. obletnice ustanovitve OIDFE, zato se ga je udeležilo več kot 800 udeležencev kongresa in rekordno število obiskovalcev.

Učenka Čipkarske šole Železniki Tina Mesec je osvojila 1. mesto na čipkarskem natečaju OIDFE na temo Mostovi v kategoriji mladih do 18 let z delom Zmajski most v Ljubljani.Zmajski most Tina Mesec

Izdelek 15-letne učenke, ki je nastal pod mentorstvom učiteljice klekljanja Irene Benedičič, je strokovno komisijo prepričal z izvirno idejo in izjemno izvedbo, ki jo z zahtevnostjo in številom uporabljenih tehnik postavlja ob bok odraslih mojstric klekljanja. Priznanje in denarno nagrado za doseženo 1. mesto je Tina Mesec prejela na otvoritveni slovesnosti 50. čipkarskih dni v Železnikih, iz rok članice upravnega odbora OIDFE za Slovenijo Afrodita Hebar Kljun, ki je nagrado namesto nje prevzela v Caenu.

REZULTATI TEKMOVANJA OTROK V KLEKLJANJU NA 50. ČIPKARSKIH DNEVIH V ŽELEZNIKIH,

dne 22.7.2012

1. kategorija: čipkarske šole 1. do 5. razred (ozki in sukani ris)

1. mesto: META REJEC, Čipk. šola Železniki
  2. mesto: BLAŽ FRELIH, Čipk. šola Železniki
  3. mesto: KATARINA PIVK, Čipk. šola Žiri

2. kategorija: čipkarske šole 6. do 9. razred (široki ris, rogljički)

1. mesto: ŠPELA BERNARD, Čipk. šola Železniki
  2. mesto: TEREZIJA RUPNIK, Čipk. šola Idrija, oddelek Črni Vrh
  3. mesto: TINA MESEC, Čipk. šola Železniki

Izdelke je ocenila komisija v sestavi: Irena Benedičič, predsednica; Anka Jamšek, članica; Branka Grošelj, članica.

REZULTATI 8. natečaja »IZ MAJHNEGA V KVALITETNO« na 50. Čipkarskih dnevih v Železnikih

dne 19. 07. 2012

1. kategorija: 1., 2. in 3. razred osnovne šole

1. mesto: NINA DROBNIČ, 3. r.

2. mesto: EMA KLEMENČIČ, 3. r.

3. mesto: SARA DEMŠAR, 2. r.

3. kategorija: 7., 8. in 9.razred osnovne šole

1. mesto: TINA MESEC, 9. a

2. mesto: KATJA JENSTERLE, 9. r.

3. mesto: NEŽA MOHORIČ, 7. r.

2. kategorija: 4., 5. in 6. razred osnovne šole

1. mesto: LORA ŠTRAVS, 5. r.

2. mesto: ANŽE PREZELJ, 6. r.

3. mesto: DEJA DOLENC, 5. r.

Podelitev iz majhnega v kvalitetno

Pri rezultatih natečaja so ocenjeni izdelki učencev v šol. letu 2011/2012, upoštevana je njihova prizadevnost pri delu in aktivno sodelovanje učencev na tekmovanjih ter uspešnost na le teh. Priznanja bi si tudi letos zaslužilo še kar nekaj učenk (Agata Štravs, Meta Rejec, Špela Bernard), ker pa so jih prejele že prejšnja leta, smo možnost dali še drugim.

USPEHI UČENCEV ČIPKARSKE ŠOLE ŽELEZNIKI NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU V KLEKLJANJU V IDRIJI 17.6.2012

2. starostna kategorija, ŽABICE (4. in 5. razred):
  • LORA ŠTRAVS iz 5. a je osvojila 1. mesto in zlato priznanje,
  • META REJEC iz 5. b je osvojila 3. mesto in srebrno priznanje,
  • LANA ŠMID iz 5. b je osvojila 12. mesto in srebrno priznanje.

3. starostna kategorija, IDRIJSKI RIS (6. do 9. razred):

• TINA MESEC iz 9. a je osvojila 2. mesto in zlato priznanje.

4. starostna kategorija, SLINCE (6. do 9. razred):

• ŠPELA BERNARD iz 8. c je osvojila 4. mesto in srebrno priznanje.

Terkmovanje Zelezniki 2012Terkmovanje Zelezniki 2012 podelitev