V nedeljo, 30. junija 2019 je potekalo vseslovensko klekljarsko tekmovanje otrok in  odraslih na 57-ih čipkarskih dnevih v Železnikih. Letos je sodelovalo 27 učenk iz čipkarskih šol Idrija (oddelka Črni Vrh in Cerkno), Žiri in Železniki.

Učenci od 3. – do 5. razreda so klekljali vzorček v tehniki ozki in sukani ris.

Rezultati so naslednji:

1. mesto: KAJA ARKO, Čipk. šola Železniki
  2. mesto: EMA DEMŠAR, Čipk. šola Železniki
  3. mesto: ALJA FELC, Čipk. šola Idrija (oddelek Črni Vrh)
  4. mesto: MAŠA ŠTRAVS, Čipk. šola Železniki
  5. mesto: HANA RIHTARŠIČ, Čipk. šola Železniki

Učenci od 6. – 9. razreda so klekljali vzorček v tehniki slepi ris in polpremet.

Rezultati:

1. mesto: SARA DEMŠAR, Čipk. šola Železniki
  2. mesto: PIA PRIMC, Čipk. šola Železniki
  3. mesto: ELIZABETA ČEBULAR, Čipk. šola Idrija (oddelek Črni Vrh)
  4. mesto: NUŠA BERNIK, Čipk. šola Železniki
  5. mesto: LAURA STANONIK, Čipk. šola Žiri

Čestitke za dosežene rezultate!

Hvala vsem tekmovalkam, ker ste sodelovale in tako predstavljale našo čipkarsko šolo.

Da čipkarska šola daje znanje in tudi rezultate, se že več let kaže tudi na tekmovanju med odraslimi. Mlada tekmovalka, Špela Bernard, ki je izoblikovala v vrhunsko klekljarico tekom šolanja v čipkarski šoli, je letos zmagala tudi med odraslimi. Čestitke tudi Špeli! Naj bo to navdih za naše učenke in učence.

Zdaj pa na počitnice!!!