V nedeljo, 16. junija 2019, je v Idriji potekalo državno tekmovanje iz znanja klekljanja za priznanje Ivanke Ferjančič.

Udeležilo se ga je 20 učenk naše čipkarske šole, ki so na šolskem tekmovanju dosegle več kot 80% možnih točk.

Uspešne so bile tudi v Idriji: osvojile so 2 zlati in 6 srebrnih priznanj.

V kategoriji »ris z notranjimi in zunanjimi postavki« (1. – 3. razred) je med 58 tekmovalci osvojila 3. mesto in srebrno priznanje Barbara Nastran iz PŠ Selca.

V kategoriji »mizice« je 1. mesto in zlato priznanje osvojila Ema Demšar.

V kategoriji »idrijski ris« (6. – 9. razred) so bile najbolj uspešne Železnikarce, saj so med desetimi najboljšimi osvojile kar šest mest:

• 1. mesto in zlato priznanje je osvojila Sara Demšar,
  • 3. mesto in srebrno priznanje je pripadlo Pii Primc,
  • 4. mesto so si razdelile: Tonka Šmid, Hana Oman in Ana Demšar. Vse so osvojile srebrna priznanja.
  • 7. mesto in srebrno priznanje je priklekljala Nuša Bernik.

Podrobnejše rezultate si lahko ogledate na povezavi:

Vsem tekmovalkam iskrene čestitke. Odlične ste bile!

Še vedno velja že lani objavljena misel: »Naredi najboljše kot zmoreš!« (Rafael Nadal) – To je vredno največ, ne glede na mesto in rezultat.

Zapisala: Irena Benedičič