O čipkarski šoli

Čipkarska šola Železniki deluje danes v okviru Osnovne šole Železniki. Prav na ta način je dosegla največji razcvet. Vanjo je letos vpisanih več kot 150 učencev, največ doslej. Deluje v matični šoli v Železnikih in na podružnicah. Otroke začnemo za klekljanje navduševati že v vrtcu.

Prizadevamo si ohranjati tradicijo na tem področju, razširiti znanje klekljanja na vse večji delež naše mladine in ne nazadnje v klekljanje na našem področju vnašati vedno več znanja in ustvarjalnosti. Le na tak način bo čipka postala cenjen umetniški izdelek, kar sedaj ni dovolj.

Letos naša Čipkarska šola praznuje 100-letnico ustanovitve. Ob tej priliki smo pripravili celo vrsto dogodkov, ki so se začeli že julija 2006 in se bodo končali s Čipkarskimi dnevi v juliju 2007. Vabimo vas, da se teh prireditev udeležite. Program je objavljen na strani ‘100 letnica’.

Ravnatelj Osnovne šole Železniki
Franc Rant