Klekljarsko tekmovanje za otroke v Žireh

V času prvomajskih počitnic so v Žireh potekali že 16. slovenski klekljarski dnevi.

Uvod v praznovanje le teh je predstavljalo hitrostno tekmovanje v klekljanju kitice z velikimi klekeljni. Tekmovanje je potekalo na praznik – v sredo, 27. aprila 2022.

Čipkarsko šolo Železniki je zastopala ekipa šestošolk iz Selc in Dolenje Vasi. Poimenovale so se »Selške strele«. Sestavljale so jo: Mojca Gaber, Barbara Nastran, Ema Pegam, Sergeja Rakovec in Sara Šturm. V treh minutah so uspele naviti klekeljne in naklekljati kar 97 pravilnih prepletov kitice. Osvojile so 2. mesto v konkurenci 12 ekip. Čestitamo!

Na hitrostnem tekmovanju v pripravi klekljarskega pribora za klekljanje kitice pa je 2. mesto osvojila Mojca Gaber. Čestitke še enkrat!

Po tekmovanju smo si s tekmovalkami ogledale razstave čipk, si privoščile pico in sladoled, potem pa odhitele na zaslužene počitnice.

Zapisala: Irena Benedičič