V sredo, 5. junija 2024, so OŠ Železniki obiskali pomembni gostje. Avstrijska veleposlanica v Sloveniji ga. Elisabeth Ellison-Kramer in direktor Mohorjeve družbe v Celovcu g. Franz Kelih sta šolo obiskala v spremstvu g. župana Marka Gasserja. Šolski knjižnici sta podarila zajeten kup knjig, ki bodo bogatile znanje naših učencev.

S svojim obiskom so nas razveselili tudi v čipkarski šoli. Na kratko smo jim predstavili našo čipkarsko šolo, učenke pa so gostom z veseljem pokazale kako nastajajo čipke. Ga. veleposlanica nam je povedala, da v Avstriji ne kleklja tako veliko ljudi kot pri nas, sploh ne otrok. Zaupala nam je, da se je tudi sama poskusila v klekljanju, znanje pa je poiskala v knjigah.

Veseli smo bili treh knjig z naslovom »Klekljarica Polonca«, avtorice Tonček Stanonik, ki jih je leta 2022 izdala Mohorjeva družba. Dva izvoda sta slovenska, tretji je v nemščini. Naj bo tal izziv učencem, ki se učijo tega jezika.

Foto: Andrej Tarfila