Tudi letos je v marcu 2023 na OŠ Železniki, natančneje v Čipkarski šoli Železniki, potekalo šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja.

Učenke so se pomerile v štirih starostnih in zahtevnostnih kategorijah:

• v širokem risu so tekmovale učenke 2. in 3. razreda,
  • s sukanimi slincami so se trudile učenke 4. in 5. razreda,
  • v idrijskem risu so se pomerile učenke predmetne stopnje,
  • nekatere učenke predmetne stopnje pa so za svoj tekmovalni izziv izbrale pajke s platnom.

Šolska ura je tekmovalkam hitro minila; slišalo se je le ropotanje klekeljnev, za klepetanje ni bilo časa. Tudi kakšen odtrgan klekelj je bilo potrebno zavezati, pa kakšnemu pomagati, da se je lepo odvijal.

Z rezultati tekmovanja so bile tekmovalke seznanjene pri urah klekljanja. Čestitke vsem tekmovalkam, še posebej pa najuspešnejšim! Posebne čestitke najmlajšim, ki so tekmovale prvič in dobile svojo prvo klekljarsko tekmovalno izkušnjo!

Vse, ki so dosegle 70% ali več možnih točk, bodo prejele bronasto priznanje. Tiste, ki pa so osvojile 80% ali več možnih točk, se uvrstijo na državno tekmovanje, ki bo 18. junija 2023 v Idriji.

Nekaj utrinkov s tekmovanja in po tekmovanju si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Zapisala: